صفحه نخست > دیدگاه > حامد کرزی درگیر بیماری روانی

حامد کرزی درگیر بیماری روانی

میرویس جلالزی
يكشنبه 23 اكتبر 2011

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

همرسانی

روز قبل شبکه تلویزیونی جیونیوز پاکستان مصاحبه ای را با حامد کرزی ریس جمهور افغانستان به نشر رسانید .
این مصاحبه ظاهراً بعد از قتل برهان الدین ربانی ریس شورای عالی صلح افغانستان در ارگ ریاست جمهوری افغانستان ضبط شده بود.

نکته جالب که در این مصاحبه چند دقیقه ی به نظر میاید حمایت افغانستان از پاکستان درهر نوع نبرد علیه کشورهای متجاوز بالای پاکستان میباشد.
کرزی بار دیگر با همان لهجه غیر رسمی وعامیانه ( کوچه ی) خود که در روابط بین الملل به آن زبان تمسخر بالای خود گفته میشود از پاکستان به صفت یک برادر یاد آوری به عمل آورد و در ضمن افغانستان را نیز برادر وفادار پاکستان خطاب نمود.

آقای کرزی در حالی از حمایت کشورش در جنگ علیه هر کشور خارجی دیگر با پاکستان سخن به زبان آورد که دو روز قبل هیلری کلینتون وزیر خارجه پاکستان طی سفرش به منطقه، پاکستان را به آنچه کی موصوفه سستی درجنگ علیه دهشت افگنی خواند انتقاد نمود.
هیلری در سفرش به پاکستان به مقامات آن کشور هوشدار داد که اگر در مبارزه و برچیدن لانه های شبکه حقانی در خاک آن کشور اقدامات مقتضی را به راه نه اندازد، امریکا خود وارد صحنه عمل خواهد شد و آنگاه هیچ کسی حق ایستادگی در مقابل ارتش و نظامیان امریکایی را نخواهد داشت .

ریس جمهور افغانستان که به گفته خودش پاکستان از افغانها هنگام جهاد علیه قشون سرخ بسیار خوب مهمان نوازی نموده است، با این اظهارتش بار دیگر به اثبات رسانید که این بار نه تنها طالبان بلکه شکبه حقانی نیز از برادر خوانده هایش است، زیرا این شکبه روابط نیک با پاکستان دارد و در قاموس سیاسی دوست کشور دوست دوست است.

شبکه حقانی که در ترور شخصیت های مهم افغانستان و هم چنان به خاک و خون کشانیدن هزاران خانواده افغان دست دارد از سوی استخبارات غربی و امریکایی مورد پی گرد جدی قرار دارد در حالیکه امریکا یکی ازمتحدین نزدیک افغانستان نیز این شبکه را گروه دهشت افگن بنیاد گرا میخواند اما رییس جمهور افغانستان حمایت کننده این شبکه یعنی پاکستان و اداره استخباراتی این کشور را دوست خطاب میکند.

دیپلوماسی شکسته خورده:

از حدود سه ماه به این سو حملات راکتی پاکستان برخاک افغانستان ادامه دارد.

دها تن از باشنده گان ولایت کنر دراین حملات کشته و مجروح شده اند، صدها خانه مسکونی ویران گردیده و هزاران راس مواشی نیز نابود شده اند.

آقای کرزی در حال از پاکستان در نبردعلیه کشورهای خارجی حمایت خود را اعلام میدارد که این کشور طی ده سال اخیر صد ها دسیسه تخریبی را در افغانستان سازماندهی نموده که اخیرا خود آقای کرزی نیز از دست داشتن این کشور در قتل استاد برهان الدین ربانی حرف به زبان آورد.

تغیر و چرخش در سیاست خارجی افغانستان هر لحظه متصور ا ست.

شاید آقای کرزی طی گفته های اخیرش تلاش نموده باشد تا سیاست تک محوری را اختیار نماید در حالیکه افغانستان حالا به لانه سازمان های استخباراتی قدرت های منطقه و جهان مبدل شده است و هیچ گاه نه میتواند در پالیسی خارجی خود مستقلانه عمل نماید.

حکومت افغانستان طی ده سال اخیر بار ها فریب سازمان های استخباراتی منطقه راخورده، به صورت خاص فریب اداره بد نام استخباراتی پاکستان را خورده است و به نظر میاید که هرگز درمقابل این اداره سر بلند نه خواهد کرد.
در همین حال افغانستان چند قبل پیمان راه بردی را با هند به امضا رسانید که این پیمان سبب ایجاد بیم درمیان پاکستانی ها گردید اما کرزی با سخنان اخیرش به اثبات رسانید که هیچ نوع تمرکزفکری و وضاحت در سیاست خارجی خود نه دارد و به شمول آمریکا و هند هیچ کشوری نه خواهد توانست تا بالای وی اعتماد نمایند.

زیرا سخنان او ناشی از تمرکز فکری نه بلکه زاده بیماری روانی میاشد که اخیرا وی را درخود فرو برده است.

کرزی در گروی امتیازگیران پاکستان

از دو سال اخیر به این سو آوازه های به گوش میرسد که گویا حامد کرزی ریس جمهور افغانستان از سوی وفاداران اسبق و امتیازگیران فعلی پاکستان محاصره شده است.

به این معنی که گویا ریاست جمهوری افغانستان از اشخاص مملو گردیده ا ست که به نحوی از انحا با اداره استخبارات پاکستان و حلقات نظامی این کشور ارتباط دارند.

حالا به نظر میاید که درست چنین است.

تشکیلات ارگ ریاست جمهوری طوری تنظیم شده است که از ریاست دفتر موصوف گرفته الی اداره ی امور و شورای امنیت ملی همه در ترکیب خود امتیاز گیران و همکاران پاکستان را در خود دارند.

اگر به ریاست دفتر ریس جمهور نظر اندازیم، ریس دفتر قبلی وی آقای داودزی که فعلا به حیث سفیر در پاکستان مقرر گردیده است از اعضای حزب اسلامی به رهبری گلبدین حکمتیار بود و رییس فعلی دفتر وی اقای کریم خرم نیز عضویت این گروه را دارد و از کسانی است که توسط حکمتیار به این سمت گماشته شده است .

زمانی که آقای خرم منحیث ریس دفتر مقرر گردید به تعقیب آن وی چندین تن از وابسته گان به خود و وفادران حکمتیار را به ریاست دفتر ریس جمهور آورده و وظایف مختلف را به آنان سپرده است .

آصف ننگ معین وزارت معارف، فاروق وردگ وزیرمعارف، وزیر انکشاف دهات، وزیر زراعت و ریس اداره ارگان های محل نیز از اعضای حزب اسلامی گلبدین حکمتیار هستند که فعلاٌ با پوشیدن نکتایی و دریشی تغیر قیافه نموده اند.
چندی قبل یکتن از مهره های یاد شده ی فوق به اتهام جاسوسی به پاکستان بازداشت شد که بعداً بی درنگ آزاد گردید.

بیماری روانی

ریس جمهور افغانستان بیمار روانی است .
به چند دلیل.
چندی پیش سایت کابل پرس از قول منابع موثق خود نوشت که حامد کرزی حشیش( چرس) استعمال میکند و مصرف چرس او بالا رفته است. این شبکه خبری نوشت که استفاده زیاد کرزی از چرس بر سیاست های افغانستان و تصمیم گیری های ریاست جمهوری تاثیر می گذارد.
چندی قبل یکتن از گزارشگران خارجی نیز در مقاله ای نوشت، ریس جمهور افغانستان حشیش( چرس) استعمال میکند و در ضمن شبها تا صبح میگیرید.
به گفته این خبرنگار ریس جمهور افغانستان از سه سال به این سو دچار افسردگی شدید گردیده و او تمرکز فکری خود را از دست داده و سه وقت غذا را با تابلیت های مسکن و آرام کننده سیستم عصب نوش جان مینماید.
گاهی طالبان را برادر خطاب کردن و گاهی هم آنان را مزدوران خارجی و دشمنان سرسخت خود خواندن نیز بیانگر این حقیقت است که گویا وی هیچ گونه تمرکز فکری نداشته و به بیماری میماند که چرند میگوید.
یکتن از کارشناسان سیاسی مسایل افغانستان آقای فکور چندی قبل در مصاحبه با یکی از رسانه های خصوصی گفت که آقای کرزی هنگام سخن رانی درمحافل با دوستان خصوصی و شخصی خویش، بعضی مسایل را به دست به تصویرمیکشد.
به این معنی زمانی که او از بازی فوتبال صحبت میکند توپ را با دست به تصویر میکشد و زمانی که کسی را فربه، تندرست و پول دار معرفی میکند نیز با حرکات دست قست های از بدن فرد یاد شده را به تصویر میکشد.

آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره

مجموعه شعر بی نظیر از 125 شاعر شناخته شده ی بین المللی برای مردم هزاره

این کتاب را بخرید

پيام‌ها

 • مردم آمریکا باجی امیدی فرزندان شان رابه خط مرگ بفرستند
  وبه کدام امید کمکهای مالی ارسال کنند

  • در رابطه با بیماری روانی کرزی باید گفت که : اولا"این بیماری برای کرزی ارثی است وثانیا" هیچ فرقی نمیکند ،زیرا همۀ مردم افغانستان ، از چپ تا راست افراطی ،از عوام الناس تا روشنفکر دو آتشه ، از پسر تا پدر ،از دختر تا مادر همه وهمه بیماری مزمن روانی دارد . همین ملت وهمین کرزی ویا به عبارۀ دیگر همین خواهرم وهمین یازنه ام. اگر ملت بیمار نمیبود درعقب جنایت کاران همچو گالبدین،سیاف ربانی گور به گورشده ،مجددی جانور ،گیلانی مرده... ،فهیم شامپانزی چهره، محقق زنباره، خلیلی لیلامی فروش،جانور مثل شیخ آصف و و و و راه میرفت

  • من با خودت موافق هستم صد درصد ما همه مريض روانى هستيم.ازين نوشته خودت خودت هم معلوم است كه جور نيستى ازيكه من تورا تاييد كردم وضحا كه از تو بهتر نيستم

 • دیوانه نه شاخ داردونه دم

  • اگر شاخ ودم نداره مثل جناب عالی یال خو داره.، که با خواندن واقعیت ها به شاخ ودم دیوانه ها چسپیدید. این طور نیست؟

 • اگر به کرزی روانی بگوییم - امتیازیست به کرزی و دار ودسته مزدوران پاکستانی قبیله در ارگ و خارج از ارگ و حتی خارج از پاکستان .
  کرزی هرگز روانی نیست او به کمک پاکستان و از مسیر آی اس آی در ارگ رسیده نه به امتیاز انتخابات و رای مردم اوغانستان و باید یک چیزی را هم اضافه نماییم که درین جنایت یا انتصاب کرزی در ارگ کابل امریکا نیز مستقیمآ شریک پاکستان میباشد.

 • دوستان گرامی

  پاسخ کرزی صاحب را لطفا جدی نگیرین - فقط پاکستانی را به گونه پاکستانی جواب داده.
  همه منداند که:
  امریکا به پاکستان حمله نمی کند. پس چرا کرزی صاحب دل پاکستان را بیازارد.
  کرزی صاحب فقط یک ریشخند سر پاکستان زده که بسیار مهم نیست.

  بااحترام

  کابلی والا

  • این تفسیر اوغانی ناقل اجنبی پرور است. که از هم قبیله یی خود دفاع میکند .

   این کلمه "کابلی والا" نیز ریشه در پنجاب دارد ..

   هر هوتخیلی اسپندی کابلی شد هر کوچی تره خیلی کابلی شد هر جاجی جنگل فروش کابلی شد هر کوچی سلیمان کوهی کابلی شد

 • سلام
  گپ ها کرزی واقعاً خوب وبه جاست ومن انرا تائید می کنم خوب دیگر چی بگوید . ارد شما از پاکستان , روغن از پاکستان همه چیز از پاکستان . کرزی می فهمد کارش بیش از 100 مشاور دارد شما می فهمید یا کرزی بابا یک انسان که حتی در کراچی کیله فروشی مصروف بود حالا پشت کمپیوتر نشسته ونظر میدهد از شکم پر گپ میزنید یک روز راه پاکستان مسدود گردد همه هزاره ها از گرسنگی میمیرند .دعوا جنگ را با کشور پاکستان دارید
  پاکستان دوست دیرینه ماست وهمسایه خوب ماست . معاش نیروهای امنیتی شما را کشور های خارجی می دهد دعوا جنگ دارید .

 • یکی از تاکتیک های ادارات جاسوسی در جهان این است:
  هر روز یک شایعه در بین مردم پخش کن، آنقدر ضد و نقیض بگو، تا سر مردم گیچ شود و راست را از دروغ تفریق کرده نتوانند. در عین زمان به کارت ادامه بده و به هدف برس.
  چون کرزی دستپرورده سی آی ای ست، فلهذا یک حرفِ این مداری بدون اجازه باداران امریکائی اش اظهار نمیشود.
  او خوب میداند که چه بگوید.

 • Kandahari.
  Mirvias jan
  mozmoon maqala shoma merboot ba khodi shoma ast.
  wali chone moakhez shoma az Yoonis Fakoor ast, baid puseed ka behter ast ka
  nasoor sherf bakhta is adem koshi hai khyesh bnawesad ka Hfizulla Amin ba cha tasweer brait amer kushtan
  watan perstan ra sader mekerd. nang bar kabul press? ka is humcho adem kushan taieed mekunad.
  ashgal ashgal ast waton froosh waton froosh ast.
  tashakur.

  • این خر اوغانی میخواهد کمک های امریکا وغرب به مردم بیوه بیچاره قطع شود بااین چرسی گری خود هندوستان را نیز با کمک هایش از پهلو مردم ما دور خواهد کرد ..

   این نوکر ان اجانب از جمله پاکستان همیش از مهمان نواز ... پاکستان صحبت کرده اند در حالیکه رهبر اش مجددی بار ها از خیانت و مداخله پاکستانی در امور جهاد و وطن ما شاکی بوده است ....

 • میرویس جلالزی گرداننده سایت فاشیستی بینوا است که همیشه در مخالفت با اقوام افغانستان قرارداشته ویکی از چرخه بگیرهای حکومت کرزی بوده وبرای وی از طرف کرزی رشوه ها هم پرداخته شده است. شما توجه کنید به خبر زیر از سایت بینوا وهم میتوانید به لینک ذیل مراجعه کنید وعکس این خبر را هم ببینید تا رسوا شود کسی که در وی غش باشد

  جمهور ریس حامد کرزي د بینواویب پاڼي څو کلني هڅي وستایلي او د پښتو ژبي د ودي او پرمختیا لپاره یې د دغې پاڼي د مسولینو او همکارنو څخه مننه وکړه. ولسمشر کرزي د پنجشنبې په ورځ د پاڼي دوه تنه غړي هر یو خالد هادي او میرویس جلا� �زی د ولسمشرۍ ماڼۍ ته خپل دفتر ته ور وبلل او له هغوي سره یې د مازدیګرني چاې تر څښلو وروسته په یو لړ م وضوع ګانو خبري وکړي. ولسمشر کرزي له دې دوه پښتنو ځوانانو او د هغوي له هڅو خوښي وښوده او هغوي یې وهڅول تر څو د افغان بچیانو د پوهي د کچې د لوړولو په برخه کې خپلي هڅي نوري هم ګړندۍ کړې. ولسمشر کرزي د هیواد په دغو ح ساسو شرایطو کې د مطبوعاتو رول ته په اشارې سره وویل چې مطبوعات د یوه دولت د څلورم رکن په صفت کولای شي چې د و� �سواکۍ، بشري حقونو، پرمختګونو او نورو مسایلو په برخه کې مهم ګامونه پورته کړي. د بینواویب پاڼي دغو دوو غړو د ولسمشر کرزي سره د پاڼي په بیلا بیلو اړخونو خبري وکړي او ولسمشر د خپلو خبرو پر مهال وویل چې د بینوا ویب پاڼي لولي او مطالب یې تعقیبوي. ولسمشر کرزي په پای کې په ډیره خوښي سره د جلالزي او ښاغلي هادي میلمه پا� �نه وکړه او هغوي یې د ملي یووالي په راوستلو کې زیاتو کارونو ته وهڅول.

  http://www.benawa.com/details....

  • تواضع های دشمن م‍‍‍کر صیادی بود بیدل
   ‍که خم خم رفتن صیاد بهر قتل مرغان است

   می ترسم که این آقای جلالزی بدستور حامد کرزی برای اجرای کدام عمل تخریبی فرستاده نشده باشد درین راه توجه جدی آقای میرهزار را خواهانیم
   بااحترام
   پرویز بهمن

  • نى بهمن جان اينها استعداد انرا دارند كه تنها كشور خودرا خراب كنند و به عقب بروند و زير باى دشمن بافتند.غيرت نيست.با ميكويد كه برو كل قشلاقت را بياور.همين غيرت را دارند.در كشتن اقوام برادر اين سر زمين بيمادر خيلى نبوغ دارند و ازبدر بدر اين جنايت را كرده اند ولى زير باى دشمن وطن.اينكه بى تفنك خواب سر شان حرام است اين نشانه ترس شديد است.كو غيرت؟

  • عادت کرزی خان است تا فاشیستان هم قبیله اش را در اغوش بگیرد , خصوص ملاقات ها داشته باشد , به افکار و نظریات شان گوشش دهد ..... نمونه ان رهبران فاشیست اوغانملت ده ها کر و کور دیگر ..

   اما چیزی جالب این مشر سایت بینوا هزاره است نه اوغان .

 • دبېنوا پاڼي د کابل اداره دبېنوا پاڼي ټولو درنو لوستونکو ته خبر ورکوي چي د بېنوا پاڼي پخوانی همکار ښاغلي میرویس جلالزی له تیر یو کال راهسي دبېنوا پاڼي سره خپله همکاري پای ته رسولی ده .

  نوموړي چي تر کال دسپتمبر په میاشت کي د افغان ولسمشر دمرستیال محمدقسیم فهیم دمرګ ناسم خبر خپور کړی و وروسته د ځینو تهدیدونو د بېنوا پاڼي سره مخه ښه وکړه او نور ددې پاڼي سره همکاري نه لري .

  دنوموړي دکار په اړه موږ تیر کال (۲۰۱۰) د اکتوبر پر دریمه نیټه دبېنوا له ادرسه رسمي خبرتیا خپره کړې ده چي په لاندي لینک کښي ئې درانه لوستونکي کتلای سي .
  http://www.benawa.com/details....

  دبېنوا پاڼي درانه لوستونکو ته مو ددې خبرتیا د بیا خپرولو اړتیا ځکه ولیدل چي بېنوا پاڼي ته ځیني داسي راپورونه رارسیدلی دي چي ښاغلي میرویس جلالزی د ځينو بهرمیشتو په وطن او ولس مینو افغانانو څخه د ځینو خیریه مرستو غوښتني په داسي حال کي کوي چي ځان دبېنوا پاڼي مرستیال معرفي کوي حال داچي نوموړی اوس دبېنوا پاڼي سره هیڅ راز تړاو نه لري .

  دبېنوا پاڼي د کابل ادارې ته همدا اوس دښاغلي جلالزي لخواځینو کسانو ته لیږل سوي داسي بریښنالیکونه په لاس ورغلي چي نوموړي دبهرمیشتو افغانانو څخه د بېنوا لپاره او یاهم دځينو اړمنو کسانو لپاره دمرستو درخواستونه دبېنوا دمرستیالی له ادرسه لیږي او یا ځینو چارواکو ته دپیسو په مقابل کي د مثبتولیکنو درخواستونه له ځان سره لري .

  دبېنوا پاڼي دکابل او نیویارک ادارې خپلو ټولو لوستونکو ته خبر ورکوي چي بېنوا پاڼه چي د چاپه وړاندي دمرستي ږغ کوي هغه د تیر په څير رسمي دپاڼي پرمخ اعلانوي او بیا د یو ړنې تګلاري له مخي ئې اړ کسانو ته لیږي او راپور ونه ئې دانځورونو سره یوځای د بېنوا لوستونکوي ته دهمدې پاڼي له لاري وړاندي کوي همدا راز دبېنوا پاڼي ځانګړي ادرسونه او معلوم کسان لري چي په هکله ئې هر څوک پوښتني او معلومات رالیږلی سی .

  موږ د خپلو ټولو لوستونکو څخه یواربیا جدي غوښنته کوو چي پرینږدي چي ځیني کسان ئې د احساساتو څخه او یا د بېنوا پاڼي د نامه څخه ناوړه ګټه پورته کړي . هر چاته چي د بېنوا له ادرسه دغسي بریښنالیکونه ورځي هیله ده چي دبېنوا د اړیکو له لاري ئې د بېنوا دمسؤلینو سره شریک کړي ترڅو ددغسي کسانو د ناوړو کړونو مخه پرې ډب کړو.

  ددې ترڅنګ هر هغه څوک چي خپلي مرستي او خواخوږی ( دبې وزلۍ انځور ) درواني لړۍ سره چي همدا اوس په هلمند او کندهار کي دبېنواد مرستندیه ټيم لخوا په لاره اچول سوی ده رالیږل غواړي هیله ده چي دبېنوا د اړیکو له لاري زموږ سره په تماس کي سي ترڅو د اړو کسانو سره دمخامخ مرستي کولو معلومات ورسره شریک کړو . ددغه لړۍ دمرستي چاري مخامخ د اړمونوکورنیو او مرسته کوونکو ترمنځ ترسره کیږي او بېنوا یوازي د معلوماتو دشریکولو چاري په غاړه لري باید یادونه وکړو چي ددغي لړۍ دلا ړنتیا په موخه خپلي مرستي هیڅ کله نور دبېنوا پاني دهمکارانو یا ددې پاڼي دادارې په ادرسونو راونه لیږئ .

  ستاسو په چوپړ کي

  دبېنوا پاڼي دکابل د ادارې مسول
  م . همایون

  راحیله جواد - دبېنوا د کابل اداره

 • والی انتخابی کرزی خان در غزنی مثل خودش از دهان باد خطا میکند .

  اجازه دو فیر راکت را به برادرانش داده و چند نفر را کشته اند .

Kamran Mir Hazar Youtube Channel
حقوق بشر، مردم بومی، ملت های بدون دولت، تکنولوژی، ادبیات، بررسی کتاب، تاریخ، فلسفه، پارادایم و رفاه
سابسکرایب

تازه ترین ها

اعتراض

ملیت ها | هزاره | تاجیک | اوزبیک | تورکمن | هندو و سیک | قرقیز | نورستانی | بلوچ | پشتون/افغان | عرب/سادات

جستجو در کابل پرس