صفحه نخست > دیدگاه > اقتصادی > اين مجاهد خود فاسد بوده است؟

اين مجاهد خود فاسد بوده است؟

عزت الله واصفی هم چندان صاف و ساده نيست!
سه شنبه 15 آپریل 2008

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

جبار ثابت کسی که عليه فساد اعلام جهاد کرده بود و عملا کوچکترين گام را عليه فساد برنداشت می گويد جنگ سالاران، واليان و برخی وکلای پارلمان در فساد دست دارند. امروز عزت الله واصفی، رييس رياست مستقل مبارزه با فساد و ارتشای اداری گفته که دوسيه هايی نزدش موجود است که مربوط به فساد جبار ثابت لوی سارنوال افغانستان می شود.

مدت هاست که خبرهای تاييد نشده ای وجود دارد که حاکی از دست داشتن آقای ثابت در فساد می باشد. يکی از اين خبرها اين است که ايشان خود خانه ای در شير پور (به گفته ی رمضان بشردوست شيرچور) دارد. يکی ديگر از اين خبرهای تاييد نشده اين است که آقای ثابت زمانی که در وزارت داخله مشغول به کار بود، هر از چندگاهی به بهانه ی مبارزه با فساد و فحشا و موارد ضد اخلاق به مهمانخانه های خارجی می رفت. ايشان حتا چندين بار اقدام به شکستن بطری های مشروبات الکلی کرد، اما گفته می شود که در همه ی موارد اينگونه نبوده و آقای ثابت ..........

از سوی ديگر مورد بسيار مهم اين است که عزت الله واصفی نيز چندان صاف و ساده به نظر نمی رسد. ايشان مدتی والی ولايت فراه بود که مردم در زمان ولايـت ايشان از فساد، دزدی، غصب زمين و آدم ربايی به ستوه آمده بودند. ايشان همچنين يک سابقه ی بازداشت در ايالات متحده آمريکا را نيز دارند. به حکم محکمه آقای واصفی به مدت سه سال و هشت ماه به جرم قاچاق مواد مخدر در زندان بسر برده اند.

آقای کرزی مانده است که چه کند. هم لوی سارنوال جبار ثابت رفيق است و هم عزت الله واصفی. هر دو نيز با وساطت، رفاقت و دوستی به اين وظايف گمارده شدند. آقای کرزی باز هم مايل است برای دوره ی بعد رييس جمهور باشد.

کابل پرس افشا می کند!

خرگوش مسئول زردک ها

عزت الله واصفی، رئیس مبارزه با فساد اداری خود فرد فاسد و چاقبر و یک «آدم مستانه» است

سه شنبه 24 آوريل 2007, نويسنده: فرید رستاخیز

آقای دادستان، تنها 14 ميليون دالر؟

اين دستاورد نه و بلکه سازشکاری ست!

دو شنبه 7 آوريل 2008, نويسنده: کامران ميرهزار

من به بشردوست ديوانه نگفته ام

انعطاف نمی کنم، می شکنم

گفتگوی اختصاصی کابل پرس با جبار ثابت لوی سارنوال افغانستان

جمعه 16 مارس 2007, نويسنده: کامران ميرهزار

loading...
loading...

پيام‌ها

 • افكار مردم افغانستان هر از گاهي با دروغها و بازيهايي كه سياستمداران بازي ميكنند پر ميشود،اينبار نيز با توجه به نزديك شدن انتخابات رياست جمهوري بروز چنين شايعه هايي و يا شايد هم حقيقتهايي جندان دور از تصور نيست اينكه جرمهاي ايشان از مدتها قبل بوده است ولي زمان افشاي آن حالا ميباشد خود بيانگر بازيهاي كثيف سياسي موزه پاكان اقاي كرزي و يا مزدوران ساير كشورها چون ايران و پاكستان ميباشد.

  repondre message

 • حکایت میکنند که یک مرد روستایی برای حفاظت منزلش ګرګی را خریداری کرد، اما برای اینکه خودش از ګرګ میترسید و بالایش اعتماد نداشت، سګی را برای مراقبت ګرګ، نیز خریداری کرد و..... با دیدن موضوع فوق، این حکایت بیادم آمد. کرزی بیچاره چه ګناه دارد،باید برای تحت کنترل نګهداشتن آقای واصفی، لوی سارنوالی را که به یک دیوانه زنجیری میماند تا به یک سارنوال، موظف کند. نا ګفته نماند که لوی سارنوال آدم بدی نیست، خانه شیر چور را رایګان بدست نیاورده است، پول های به اندازه میلیون ها دالر که از درک قاچاق مواد مخدر از ولایات جنوبی، خصوصا هلمند به جیب برادر آقای کرزی، میافتاد، نا دیده ګرفته و پس کله را خاریده و به قول معروف خودرا به کوچه حسن چپ میزند.آفرین به این منطق و کله ای که داری سارنوال صاحب.

  repondre message

 • hi with best regards.
  i know just onething that most of ministry of afghanistan is rubber and they cheat everything.of course there is a little person that honestly work for afghanistan for example Ramazan Bashardost.
  now i am a young generation afghan that live in outside afghanistan but when i check the news afghanistan i will became so sad .i hope one day come and solve these problems.
  and i have another idea i think that most of these ex-leader of jihad have to go the international court becuase they killed many people in passed.
  with best wishes.
  Dawoud-Sweden

  repondre message

 • اینان هر دو خاین اند و اصلاً نمی توانند فساد را در افغانستان از بین ببرند، چون خود عامل و منبع فساد اند. مطلبی را در مورد جبار ثابت و عزت الله واصفی (رییس مستانه) در وبلاگ عشق و آزادی مطالعه نمایید.

  repondre message

  آنلاين بنگريد : دیگ به دیگدان می گوید، رویت سیاه!

 • in marde besawad az roy kodam takhasos dad setane keshwar shoda faqat dadsetan saheb yak ketab dar wasfe HEKMATYARE jani wa tahiede raket baran namodan shahre kabul az tarafe GOLBBEDIN IN ast adalat wa in ham dadsetan agar shoma goftare in besawad ra dar london meshanided waqean motaser meshoded feker mekardi ke in mard kodam kachlo fosh dar shahre peshawar bashad

  repondre message

 • سلام:

  محترم میر هزار و یا محترمیکه مطلب بالا را نوشته اید:

  می خواهم از شما بپرسم که آیا کدام جهادی ای را که مفسد نباشد سراغ دارید؟شاید بگویید که کلمه مجاهد را به خاطر «من علیه فساد جهاد اعلام میکنم» به کار برده ایم.اینرا من میدانم منظورم واقعا جهادی هاست که ثابت نیز جزء آنهاست.

  هموطنان :بوی گند مفسدین، مستبدین،جنایت کاران چنان بالاست که هیچ نوع عطر و پودری نمیتواند بوی مشمیز کنند شان را تخفیف دهد.

  repondre message

پیام، نظر، تفسیر یا نقد؟

تعديل از پيش

اين سخنگاه از پيش تعديل مي‌شود: نظر شما پيش از تأييد مديران سايت ظاهر نخواهد شد.

كى هستيد؟
وصل
پيام شما

براى درست كردن پاراگراف، كافيست كه خط خالى ايجاد كنيد.

جستجو در کابل پرس