سومین پیکار 2 بر 1

آصف جاهد
سه شنبه 13 می 2008

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

همرسانی

هفته نخست لیگ برتر فوتبال هرات با چهار برد به پایان رسید.

در آخرین بازی این هفته، تیم هری به مصاف انصاری رفت. این بازی یکی از مهیج ترین بازی های هفته بود.

گل دقیقه 14 بازی توسط فریدون حکیمی بازی کنان تیم انصاری را غافلگیر کرد و آنان را واداشت تا برای رهایی از باخت تلاش کنند.

بیشترین درصد مالکیت توپ را انصاری داشت. این تیم به بازی منظم و حساب شده در میان تیم های هرات شهرت دارد.

بازی به 5 دقیقه آخر نیمه نخست رسیده بود که تیم انصاری توسط میرویس به گل تساوی دست یافت و هر دو تیم با این نتیجه به رختکن رفتند.

در نیمه دوم، هر دو تیم سعی در تهدید دروازه های یکدیگر کردند که مدافعین هر دو تیم با هوشیاری توپ ها را مهار می کردند. بازی بیشتر در میان زمین جریان داشت، تا این که سلیم نعیمی بازیکن جوان تیم هری پشت محوطه جریمه صاحب توپ شد و با یک حرکت شناور زیبا دو بازیکن خط دفاعی تیم انصاری را پشت سر گذاشت و با پاسی کوتاه فریدون حکیمی را در داخل منطقه جریمه صاحب توپ کرد و او هم خلاف جهت واکنش دروازه بان به زیبائی هر چه تمام تر توپ را در گوشه دروازه انصاری جای داد.

پس از به ثمر رسیدن این گل، ترکیب تیم انصاری سراپا حمله شد. در دقیقه 78 بازی بود که علی احمد یارزاده ملی پوش تیم فوتبال انصاری ضربه محکم خود را به سوی دروازه فرستاد و تیرک افقی منجی دروازه تیم هری شد.

این بازی با نتیجه 2 بر 1 به سود تیم هری خاتمه یافت، تا این تیم آبی پوش هرات با دلگرمی بیشتر به رقیب هفته دوم خود فکر کند.

این سومین مسابقه در هفته نخست لیگ برتر بود که با حساب 2 بر 1 به پایان می رسید.

اما نتایج تمام بازی های هفته نخست رقابت های لیگ برتر فوتبال هرات:

استقلال 2 کوهستان 1
پامیر 1 اتفاق 3
ابومسلم 2 آریانا 1
هری 2 انصاری 1

در جدول رده بندی این پیکارها، اتفاق با 3 امتیاز اما تفاضل گل بهتر در مکان نخست ایستاده است و تیم های استقلال، ابومسلم و هری هر کدام با 3 امتیاز و تفاضل کمتر در رده های بعدی قرار دارند. تیم های انصاری، کوهستان، آریانا و پامیر هم بدون کسب امتیاز رده های چهارم تا هشتم جدول را اشغال کردند.

نکته قابل توجه در هفته نخست لیگ برتر فوتبال هرات، تنش های زیادی بود که در میان بازیکنان رخ داد. 12 کارت زرد در جریان چهار بازی از سوی داوران به بازیکنان داده شده و تنها هفت کارت زرد در بازی دو تیم ابومسلم و آریانا داده شده است که این بنوبه ی خود رکودی در دریافت کارت محسوب می شود.

آنلاین :
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره

مجموعه شعر بی نظیر از 125 شاعر شناخته شده ی بین المللی برای مردم هزاره

این کتاب را بخرید
Kamran Mir Hazar Youtube Channel
حقوق بشر، مردم بومی، ملت های بدون دولت، تکنولوژی، ادبیات، بررسی کتاب، تاریخ، فلسفه، پارادایم و رفاه
سابسکرایب

تازه ترین ها

اعتراض

ملیت ها | هزاره | تاجیک | اوزبیک | تورکمن | هندو و سیک | قرقیز | نورستانی | بلوچ | پشتون/افغان | عرب/سادات

جستجو در کابل پرس