صفحه نخست > کابل پرس ورزشی > ورزش افغانستان > همه چیز به سود استقلال

همه چیز به سود استقلال

آصف جاهد
شنبه 17 می 2008

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

همرسانی

نخستین بازی هفته دوم لیگ برتر فوتبال هرات با انجام دیدار دو تیم استقلال و اتفاق روز گذشته ( جمعه 27 ثور) آغاز شد.
اتفاق از همان اول بازی مشخص بود که بیشتر به دفاع تمایل دارد تا به حمله. تیم استقلال هم هرچند توپ را در اختیار داشت اما بیشتر تمایل به بازی در میان زمین داشت و متوجه مهاجم های تند و تیز اتفاق در ضد حمله ها بود.
بازی تب و تاب گرمی نداشت تا این که در دقیقه 23 بازی نقیب هافبک تیم استقلال توانست خود را درون محوطه جریمه تیم اتفاق کند و می رفت که نخستین گل بازی را به ثمر برساند ولی تکل خشن یعقوب هافبک اتفاق که برای کمک به خط دفاعی آمده بود او را نقش بر زمین کرد و داور بازی هم نقطه پنالتی را نشان داد و تیم استقلال با گل از روی نقطه پنالتی وحید ندیم پیش افتاد.
با این که تصور می رفت تیم اتفاق هجومی تر بازی کند اما باز هم بازی بیشتر در میان زمین جریان داشت.
در دقیقه 41 بازی بود که جمشید مهاجم تیم اتفاق از پشت محوطه جریمه ضربه محکمی را به سوی دروازه استقلال شلیک، و توپ را در کنج دروازه استقلال جای داد.
بازی در نیمه نخست با تساوی 1 بر 1 به پایان رسید.
در نیمه دوم بازی باز هم اتفاق به لاک دفاعی فرو رفت و به نظر می رسید که به نتیجه مساوی راضی است. این استقلال بود که پشت محوطه جریمه اتفاق خیمه زده بود و بر توپ و میدان مسلط بود.
کم کم بازی به ده دقیقه پایانی بازی نزدیک می شد. در دقیقه 80 وحید صبورهافبک تیم استقلال از سمت چپ توپ نه چندان جان داری را بر روی دروازه تیم اتفاق فرستاد و ابراهیم سلطان زاده روی یک جایگیری مناسب با ضربه سر کار را تمام کرد.
تیم اتفاق که دیگر بازی را واگذار کرده بود برای رسیدن به نتیجه حداقل تساوی حملات خود را شروع کرد. در دقیقه 86 بازی صادق با پشت سرگذاشتن دو مدافع وارد محوطه جریمه شد و شوت خود را محکم به سوی دروازه فرستاد که با عکس العمل خوب محمد دوازه بان تیم استقلال راهی کرنر شد.
در دقیقه 90 بازی باز هم اتفاق صاحب یک ضربه ایستگاهی در پشت محوطه جریمه شد. فرهاد بازیکن شوت زن تیم اتفاق پشت توپ قرار گرفت و ضربه خود را محکم زد ولی باز هم دروازه بان تیم استقلال به زیبائی هر چه تمام تر توپ را از کنج دروازه بیرون کرد تا آخرین تلاش تیم اتفاق هم راه بجائی نبرد.
دو دقیقه بعد سوت پایان بازی به صدا در آمد و تیم استقلال با نتیجه دو بر یک پیروز میدان شد.
از این سری رقابت ها امروز( شنبه 28 ثور) دو تیم ابومسلم و کوهستان به مصاف هم می روند.

آنلاین :
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره

مجموعه شعر بی نظیر از 125 شاعر شناخته شده ی بین المللی برای مردم هزاره

این کتاب را بخرید
Kamran Mir Hazar Youtube Channel
حقوق بشر، مردم بومی، ملت های بدون دولت، تکنولوژی، ادبیات، بررسی کتاب، تاریخ، فلسفه، پارادایم و رفاه
سابسکرایب

تازه ترین ها

اعتراض

ملیت ها | هزاره | تاجیک | اوزبیک | تورکمن | هندو و سیک | قرقیز | نورستانی | بلوچ | پشتون/افغان | عرب/سادات

جستجو در کابل پرس