صفحه نخست > کابل پرس ورزشی > ورزش افغانستان > نگاهی به دیدارهای هفته ی سوم لیگ برتر فوتبال هرات

نگاهی به دیدارهای هفته ی سوم لیگ برتر فوتبال هرات

آصف جاهد
پنج شنبه 22 می 2008

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

همرسانی

برنامه هفته سوم مسابقات لیگ برتر فوتبال هرات، اعلام شد.

به نقل از آمریت ورزشی هرات، چهار دیداری که قرار است در این هفته انجام شود به این قرار است:

جمعه 3 جوزا: استقلال - ابومسلم
شنبه 4 جوزا: هری – اتفاق
یکشنبه 5 جوزا: انصاری – کوهستان
دوشنبه 6 جوزا: آریانا – پامیر

اما نگاهی به دیدارهای هفته سوم لیگ برتر فوتبال هرات؛ حساس ترین دیدار این هفته میان دو تیم صدر جدولی استقلال و ابومسلم است. تیم استقلال با بازی تکنیکی که دارد می تواند بر میدان مسلط باشد. ولی تیم ابومسلم هم در این هفته ها خوب درخشیده و حرف هایی برای گفتن در میدان خواهد داشت. باید دید تا تفکرات ادریس مهندس زاده و زرین چگونه خواهد بود. آن چه مشهود است برگزاری یک دیدار فوق العاده حساس است. هر دو تیم برای بقاء در صدر جدول می جنگند.

اما مسابقه حساس دیگر این هفته میان دو تیم هری و اتفاق برگزار می شود. دو تیم بازی دوم خود را باخته اند و برای کسب امتیاز به میدان می آیند. از لحاظ تکنیکی تیم هری بهتر عمل می کند، بخصوص در میانه ی میدان و هم چنین هافبک های دونده این تیم همواره خطرساز بودند. البته نباید فریدون حکیمی مهاجم تند و تیز و گلزن هری را هم فراموش کرد. این بازیکن در طی دو بازی چهار گل به ثمر رسانده است. در سوی دیگر میدان تیم اتفاق از قدرت بدنی بالایی برخوردار است. این تیم خط دفاعی مستحکمی دارد و بیشتر به بازی فزیکی معروف است. این تیم در این فصل پرقدرت به میدان ها گام گذاشته و حرف های زیادی در این فصل برای گفتن دارد.

دیدار دو تیم انصاری و کوهستان هم به احتمال زیاد دیدنی خواهد بود. کوهستان که تازه از دسته اول به لیگ برترراه یافته انگیزه ی زیادی برای ماندن دارد ولی در طی دو بازی اخیر خود نتوانسته نتیجه بگیرد و به زمین بازی می آید تا دست کم بتواند امتیازی از دیدار انصاری بگیرد. از طرف دیگر، انصاری هم تیم قدرتمندی است و بازی تکنیکی و منظم این تیم هم زبان زد است. این تیم از وجود بازی کنانی مانند، علی احمد یارزاده ملی پوش این تیم در وسط زمین و هم چنین میرویس در خط حمله استفاده می کند و این تیم بیشتر از میان میدان و گوشه های زمین حملات خود را ترتیب می دهد.

ولی در آخرین پیکار هفته سوم، پامیر به مصاف آریانا می رود. پامیری که سال گذشته با معروف شهیدزاده که هم اکنون در نیمکت مربیگری تیم آریانا نشسته، قهرمان لیگ برتر شده بود. شهیدزاده با بازی کنان تیم پامیر بخوبی آشنا است و این می تواند برای تیم پامیر دردسرساز شود. هم چنین تیم آریانا نیاز شدید به کسب امتیاز دارد. تیمی که سال گذشته نایب قهرمان بوده در طی دو بازی گذشته نتیجه یی را کسب نکرده است و بیشتر برای کسب نتیجه می آید و احتمال این که هجومی بازی کند زیاد است. پامیر هم مهاجمان و هافبک های خوبی دارد. گوش های خط دفاعی این تیم تا حدودی لَنگ می زند و مهاجمان تیز و تند آریانا می توانند از آنان به خوبی عبور کنند. چنانچه در بازی با تیم هری گل هایی را که دریافت کردند به گونه یی اشتباه این دفاع ها بود. ولی این را هم نباید فراموش کرد که پامیر اگر بازی منظم خود را که مقابل تیم هری انجام داده بود در برابر تیم آریانا هم انجام دهد حلقه را برای آریانا تنگ تر خواهد کرد.

آنلاین :
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره

مجموعه شعر بی نظیر از 125 شاعر شناخته شده ی بین المللی برای مردم هزاره

این کتاب را بخرید
Kamran Mir Hazar Youtube Channel
حقوق بشر، مردم بومی، ملت های بدون دولت، تکنولوژی، ادبیات، بررسی کتاب، تاریخ، فلسفه، پارادایم و رفاه
سابسکرایب

تازه ترین ها

اعتراض

ملیت ها | هزاره | تاجیک | اوزبیک | تورکمن | هندو و سیک | قرقیز | نورستانی | بلوچ | پشتون/افغان | عرب/سادات

جستجو در کابل پرس