صفحه نخست > کابل پرس ورزشی > ورزش افغانستان > استقلال گام سوم را هم به خوبی برداشت

استقلال گام سوم را هم به خوبی برداشت

آصف جاهد
شنبه 24 می 2008

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

همرسانی

هفته سوم مسابقه های فوتبال لیگ برتر هرات، روز گذشته ( جمعه 3 ثور) با دیدار دو تیم استقلال و ابومسلم آغاز شد.

این دیدار از حساسیت بالایی برخوردار بود. دو تیم در داشتن امتیاز مساوی بودند و برای قرار گرفتن روی سکوی نخست تلاش می کردند.

شمار زیادی از علاقمندان به فوتبال هم برای دیدن این مسابقه شرکت کرده بودند. آن گونه یی که مسوولین آمریت ورزشی هرات می گویند بیش از 3500 تن برای دیدن این بازی به ورزشگاه هرات آمده بودند.

از همان شروع بازی تیم استقلال زمین و توپ را در اختیار داشت. در دقیقه 21 بازی روی یک پاس بلند که از جناح راست فرستاده شد، طارق سلیمانی هافبک تیم استقلال در محوطه جریمه صاحب توپ شد و با پای غیر تخصصی خود( راست) توپ را وارد دروازه تیم ابومسلم کرد.

حالا نوبت تیم ابومسلم بود که توپ و میدان را در اختیار داشته باشد و برای رسیدن به نتیجه تساوی تلاش کند.
با این که توپ و میدان برای مدتی در اختیار تیم ابومسلم بود این تیم نتوانست به خوبی از از این فرصت ها استفاده کند و هافبک های دونده و دفاع هوشیار تیم استقلال هر گونه خطر جدی را روی دروازه ها مهار کردند.

در دقیقه 44 بازی و زمانی که بازیکنان منتظر سوت داور بودند، خلیل احمد مدافع تیم ابومسلم از نیمه میدان خود توپ را به سوی دروازه ی تیم استقلال فرستاد و در عین ناباوری همگان توپ از روی دست های محمد دروازه بان تیم استقلال که جلوکشیده بود عبور کرد و وارد دروازه استقلال شد و نخستین گل استثنایی این فصل رقم خورد.

بازی با تساوی یک بر یک در نیمه نخست به پایان رسید.

در نیمه دوم بازی باز هم استقلال صاحب توپ و میدان بود. بازیکنان تیم استقلال که حالا حریف خود را در لاک دفاعی دیده بودند حمله می کردند. اما این حمله ها هیچ نتیجه یی در بر نداشت. در دقیقه 70 بازی ابراهیم سلطان زاده مهاجم جوان و قدرتمند تیم استقلال در محوطه جریمه صاحب توپ شد و با پشت سرگذاشتن یک مدافع خود را به دروازه نزدیک و توپ را در کنج دروازه ابومسلم جای داد.

با به ثمر رسیدن این گل بازی جدی تر پیگیری شد و ابومسلم هم برای رسیدن به گل تساوی شروع به حمله کرد. در دقیقه 78 بازی در یک ضد حمله وحید ندیم هافبک تیم استقلال با سرعت به سوی دروازه تیم ابومسلم حرکت کرد و در زمانی که همه منتظر گل سوم بودند شوت سرکش او به تیرک عمودی دروازه ابومسلم زد.

تا پایان بازی اتفاق خاص دیگری رخ نداد و این بازی دو بر یک به سود تیم استقلال به پایان رسید و این تیم هفته ی سوم را با موفقیت پشت سرگذاشت.

امروز( شنبه 4 ثور) در یک دیدار حساس دیگر دو تیم هری و اتفاق با هم پیکار خواهند کرد.

آنلاین :
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره

مجموعه شعر بی نظیر از 125 شاعر شناخته شده ی بین المللی برای مردم هزاره

این کتاب را بخرید
Kamran Mir Hazar Youtube Channel
حقوق بشر، مردم بومی، ملت های بدون دولت، تکنولوژی، ادبیات، بررسی کتاب، تاریخ، فلسفه، پارادایم و رفاه
سابسکرایب

تازه ترین ها

اعتراض

ملیت ها | هزاره | تاجیک | اوزبیک | تورکمن | هندو و سیک | قرقیز | نورستانی | بلوچ | پشتون/افغان | عرب/سادات

جستجو در کابل پرس