صفحه نخست > کابل پرس ورزشی > ورزش افغانستان > اهالی فوتبال محرومترين طبقه ورزشی افغانستان

اهالی فوتبال محرومترين طبقه ورزشی افغانستان

مصدق پارسا
دوشنبه 4 آگوست 2008

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

همرسانی

ورزش نه تنها ضامن سلامت بدن بلکه ضامن سلامت محیط و اجتماع نیز مي باشد. كه در آن ميان فوتبال را سلطان ورزشها گفته اند زيرا از علاقمندان بيشماري برخوردار است و طبق آمار از هر 5 نفر در دنيا يك نفر علاقمند به فوتبال است. علاقمندان این ورزش در افغانستان نیز كم نیستند.

اما متاسفانه نبود امکانات لازم این ورزش در کشور يا باعث بازماندن جوانان مشتاق از اجرای اين بازي زيبا ميشود يا باعث بروز امراض مختلف كه ناشي از وجود خاك در ميادين فوتبال افغانستان است. در حاليكه در سال قبل مقدار زيادي از بودجه کمیته ملي المپيك افغانستان بدون مصرف ماند و واپس به مراجع تمويل کننده يا دونر فرستاده شد. در اين ميان سوالی به ميان مي آید كه:

عامل اصلی نبود امکانات مناسب براي بازي فوتبال در کشور چیست؟

در جواب به اين سوال ميتوان به عدم توجه مسئولین بلند پايه ورزش افغانستان اشاره كرد كه اندك توجه اي به ورزش کشور بخصوص فوتبال ندارند.بزرگترین مشکل فوتبال افغانستان نبود ميادين ورزشی مجهز است. حتی در افغانستان يك ورزشگاه استاندارد وجود ندارد. كه اضراري چون بازماندن از سهمیه جام باشگاههاي آسیا و بازماندن از برگزاری ديدار هاي برگشت در افغانستان ( مثل بازي با ویتنام در مقدماتی جام باشگاههاي آسیا 2007) را به همراه دارد. از جانب دیگر چون رسانه را در فوتبال يار دوازده ام گویند نقش رسانه هاي همگانی کشور را در بهبود سطح فوتبال افغانستان ميتوان کمرنگ خواند.

اما براي حل اين مشکلات باید از نظریات مسئولین فوتبال کشور هاي پیشرفته دنيا استفاده كرد.

آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره

مجموعه شعر بی نظیر از 125 شاعر شناخته شده ی بین المللی برای مردم هزاره

این کتاب را بخرید

پيام‌ها

  • به نام خدای یکتا سلاام دوستان من سید حامد ابدالی بیست سال سند دارم در تیم فوتبال جوانان کابل و چیتوز خاوران فوتبال بازی میکنم در کشور ایرن مشهد اینجا فوتبالیست های خوبی است اما هیچ کس به فکر ما نیست من از مسئولین ورزش افغانستان خواهش میکنم که به فکر جوانان باشن ما در ایران بسیار سختی می کشیم ما به عنوان بازی کن خارجی در اینجا بازی نمی توانیم چونکه افغانی هستیم پس خواهش میکنم که حد اقل یک زمینه ای فراهم شود کخ ما در افغانستان به فعالیت ورزشی خود ادامه بدیم با کمک مسئولین باید یک سفر داشته باشن به ایران اینجا فوتبالیست های بسیار خوب است که میتواند به فوتبال کشور شان کمک کند و هم خدمت به مردم با تشکر خدا حافظ به نام خدای یکتا سلاام دوستان من سید حامد ابدالی بیست سال سند دارم در تیم فوتبال جوانان کابل و چیتوز خاوران فوتبال بازی میکنم در کشور ایرن مشهد اینجا فوتبالیست های خوبی است اما هیچ کس به فکر ما نیست من از مسئولین ورزش افغانستان خواهش میکنم که به فکر جوانان باشن ما در ایران بسیار سختی می کشیم ما به عنوان بازی کن خارجی در اینجا بازی نمی توانیم چونکه افغانی هستیم پس خواهش میکنم که حد اقل یک زمینه ای فراهم شود کخ ما در افغانستان به فعالیت ورزشی خود ادامه بدیم با کمک مسئولین باید یک سفر داشته باشن به ایران اینجا فوتبالیست های بسیار خوب است که میتواند به فوتبال کشور شان کمک کند و هم خدمت به مردم با تشکر خدا حافظ €به نام خدای یکتا سلاام دوستان من سید حامد ابدالی بیست سال سند دارم در تیم فوتبال جوانان کابل و چیتوز خاوران فوتبال بازی میکنم در کشور ایرن مشهد اینجا فوتبالیست های خوبی است اما هیچ کس به فکر ما نیست من از مسئولین ورزش افغانستان خواهش میکنم که به فکر جوانان باشن ما در ایران بسیار سختی می کشیم ما به عنوان بازی کن خارجی در اینجا بازی نمی توانیم چونکه افغانی هستیم پس خواهش میکنم که حد اقل یک زمینه ای فراهم شود کخ ما در افغانستان به فعالیت ورزشی خود ادامه بدیم با کمک مسئولین باید یک سفر داشته باشن به ایران اینجا فوتبالیست های بسیار خوب است که میتواند به فوتبال کشور شان کمک کند و هم خدمت به مردم با تشکر خدا حافظ

    آنلاین : 1

Kamran Mir Hazar Youtube Channel
حقوق بشر، مردم بومی، ملت های بدون دولت، تکنولوژی، ادبیات، بررسی کتاب، تاریخ، فلسفه، پارادایم و رفاه
سابسکرایب

تازه ترین ها

اعتراض

ملیت ها | هزاره | تاجیک | اوزبیک | تورکمن | هندو و سیک | قرقیز | نورستانی | بلوچ | پشتون/افغان | عرب/سادات

جستجو در کابل پرس