صفحه نخست > خبر و گزارش > تخار: جنایات تروریست های افغان با سند اشغال صادر شده توسط امان الله بارکزی

تخار: جنایات تروریست های افغان با سند اشغال صادر شده توسط امان الله بارکزی

کابل پرس خبری
يكشنبه 29 نوامبر 2020

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

همرسانی

کابل پرس?: در چند روز گذشته تروریست های قبیله ای با همکاری ناقلین پشتون در تخار دست به فاجعه زده و در حال تخریب زمین های کشاورزی، خانه ی مردم و اشغال آن ها می باشند. آن ها که باشنده ی اصلی پاکستان فعلی هستند، ادعا می کنند که بر اساس فرمان امان الله بارکزی این زمین ها متعلق به آنان است نه مردم هزاره و اوزبیک و تاجیک.
امان الله بارکزی نوه ی یکی از جنایتکارترین حاکمان پشتون بود که با فرمانی تحت نام نظام نامه ناقلین به طرف قطغن، بخش های وسیعی از سرزمین های مردم بومی را از چنگ آنان خارج و به پشتون های پاکستانی الاصل واگذار کرد.

تخار: سرزمین مردم غیر پشتون که پشتون های ناقل با همکاری طالبان قصد اشغال آن را بر اساس فرمان امان الله بارکزی دارند

در چند سال اخیر در کنار حکومت های پشتونیستی، گروه های فرصت طالب و استخباراتی پاکستان همچون همبستگی که در پیشاور تولید شده اند و سران آنان چون سیلی غفار سعی کرده اند چهره ای مثبت از امان الله بارکزی نشان دهند اما آنچه در واقعیت می بینیم این است که امان الله بارکزی مانند سایر جنایتکاران و اشغالگران افغان، برای اشغال سرزمین های مردم غیر پشتون فعال بوده است. این گروه ها که امان الله بارکزی را الهام دهنده ی خود می دانند هر سال با پوزبندهایی مانند طالبان، بر سر قبر بارکزی گرد هم می آیند و از او تمجید می کنند و بدون هیچ واکنش نسبت به زاد و ولد تروریزم از زمان پدر کلان امان الله بارکزی تا اکنون در مناطق اصلی بود و باش خود، برای غیر پشتون ها نسخه های ملی گرایی بر اساس اهداف شوم و پنهان هیولای پشتونیزم می پیچند و با همکاری مستقیم و غیر مستقیم سایر گروه های تمامت خواه پشتونیستی، علیه جریان های خودمختاری دست به فعالیت های تخریبی می زنند. این گروه های پیشاوری به مثابه بازوی تبلیغاتی تروریزم و اشغالگری افغان، ملی گرایی را که تمامیت خواهی افغان را تضمین کند تبلیغ کرده و هویت توهین آمیز و جعلی افغان را با سرکوب هویت های ملی هزاره و تاجیک و اوزبیک و بلوچ و نورستانی گسترش می دهند.

سیلی غفار یکی از گردانندگان اصلی گروه پیشاوری همبستگی، صاحب ان.جی.او و رابط مستقیم با سفارتخانه های مختلف دیگران را متهم به جاسوسی و خیانت می کند اما خود در خدمت و مزدوری برای بیگانگان پیشقدم است.

حملات تروریست های افغان/اوغو/اوغان یا پشتون با همکاری ناقلین آن ها در تخار بار دیگر نشان می دهد که تنها راه رسیدن به آرامش پایدار، خودمختاری مردم غیر پشتون و بیرون راندن متجاوزان از سرزمین هایشان می باشد.

چهره امان الله بارکزی که دستور اشغال سرزمین های غیر پشتون را زیر نام نظام نامه ناقلین به طرف قطغن صادر کرده بود
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره

مجموعه شعر بی نظیر از 125 شاعر شناخته شده ی بین المللی برای مردم هزاره

این کتاب را بخرید

پیام، نظر، تفسیر یا نقد؟

تعديل از پيش

اين سخنگاه از پيش تعديل مي‌شود: نظر شما پيش از تأييد مديران سايت ظاهر نخواهد شد.

كى هستيد؟
وصل
پيام شما

براى درست كردن پاراگراف، كافيست كه خط خالى ايجاد كنيد.

Kamran Mir Hazar Youtube Channel
حقوق بشر، مردم بومی، ملت های بدون دولت، تکنولوژی، ادبیات، بررسی کتاب، تاریخ، فلسفه، پارادایم و رفاه
سابسکرایب

تازه ترین ها

اعتراض

ملیت ها | هزاره | تاجیک | اوزبیک | تورکمن | هندو و سیک | قرقیز | نورستانی | بلوچ | پشتون/افغان | عرب/سادات

جستجو در کابل پرس