صفحه نخست > کابل پرس ورزشی > ورزش افغانستان > ورزشکاران افغانستانی در شانزدهمین رقابت های آسیایی در چین

ورزشکاران افغانستانی در شانزدهمین رقابت های آسیایی در چین

جمعه 12 نوامبر 2010

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

همرسانی

آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره

مجموعه شعر بی نظیر از 125 شاعر شناخته شده ی بین المللی برای مردم هزاره

این کتاب را بخرید

پيام‌ها

 • خوب است که حد اقل چند تاجیک وهزاره وازبک در این وطن وجود دارند که بیرق افغانستان را بلندکرده اند واگر به این قبیله سالاران میبود شاید فرزندان خود را در حالکه کمربندهای انتحاری بسته کرده بودند در مقابل چشم های جهانیان رژه میرفتند واهنگ دامو دبابا وطن را سر میدادند!

 • اینها ورزشکاران کشور افغانستان اند که با افتخار خود را افغان میگویند ولی کابل پرس? آنها را افغانستانی خطاب میکند .

  چرا ؟

  آیا کابل پرس میخواهد یک چند فاشیست سیه دل و کور را خوش نگهدارد ؟

  یا با آنها موافق اند ؟

  اگر موافق اند پس باید ما مردم بی خبر را هم آگاه کنند که اتباع کشور را نباید با کلمه افغان طوریکه قانون اساسی حاضر و گذشته افغانستان قید کرده است ، خطاب کرد.

  در ذیل آنچه را که من یک روز قبل به دوست عزیزم ولی جان نوشته ام خدمت شما یکبار دیگر نشر میکنم و خواهش میکنم مرا رهنمایی کنید که در کدام بخش من اشتباه یا غلط کرده ام.

  از چوچه سگ چتلستان زیر نام مزاری = روشن= سهرااب = خان میخواهم خود را زحمت ندهند چون نظر آنها نظر آی اس آی است و من به آن برابر یک پشم هم اهمیت نمیدهم.

  دیگران خوش آمدند که نظر بدهند به شمول شیلا جان، بینا جان ، خراسان:

  اگر این جاهلان دهن بزرگ نمیبود عبدالخبیث حرام( عبداللطیف پدرام) هیچگاه دهن خود را بر علیه بزرگترین شاه کشور و بر ضد کشور که برای او تمام امکانات از تحصیل تا مقام و سیاستمداری برابر کرده است ، باز نمیکرد.

  راستگو ، بینا ، شیلا ، خرستان همان اشخاصی اند که برای دو ماه دو مقاله را در مورد یهود بودن قوم پشتون ده ها بار در همین کابل پرس نشر کردند.

  اینها از جمله همان اشخاصی اند که یکسال قبل براساس گفتار همین عبدالخبیث حرام و بزبچه ها و بز دخترال دیگر راه احمق شاه مسعودوف افغان را پشتونهای خطاب میکردند که با خرستان و آریانا هیچ ارتباطی ندارند و از کوه های سلیمان پائین شده اند و به قول آنها فقط تاجیکها آرین نژاد اند.
  چند ماه ی نگذشته بود که رهبران شغال شان ( شغال به خاطر که در قوله کشیدن سر پنجابی های کثیف و بویناک چتلستان را خاریده اند) خود اعتراف کردند که خرستان و آریانا خیالی است و واهی.
  چند ماه دیگر نگذشته بود که اینها گفتند و بی بی سی هم با اسناد ثابت کرد که تاجیک و ازبک از خون تورک اند و هیچ ارتباطی با فارس ندارد.

  در همان بی بی سی هم با اسناد ثابت گردید که فارس ها خود آرین نژاد نیستند و نازی های جرمنی برای خر ساختن ایرانی های فاشیست و بی خبر این مسله اشاعه دادند. آنها فارس ها را تا آن حد خر ساختند که بعضی آنها هیتلر را امام زمان خطاب کردند.
  هنوز مدتی دیگری نگذشته بود که این شغالان گفتند که افغان ها پشتونها های سلیمان کوه نه بلکه ده قبیله گمشده یهود اند.

  ولی وقتی فارس های فاشیست از ترس اسرائیل این مسله را خطری برای شان دانستند به شغال های برده منش دستور دادند که بالای این مسله خاک بیندازند.
  امروز بینا و امثال آنها البته این مسله را رد میکنند

  [b]حالا ی یکی دو شغال متقلد فارس های فاشیست که چند کتابی را مطالعه کرده اند سخنان شغال های دیگر را رد کرده و میگویند که افغان ممکن شکل تغیر یافته اپگان باشد که در اوستا از آن یاد شده و تذکر داده شده که در آریانای قدیم زندگی داشتند.[/b]

  من میگویم که همین اپگان هم نهایی نیست چون در کشور ما متاسفانه تحقیقات کامل صورت نگرفته و بازهم متاسفانه این چند روشنفکر چیز فهم تا حالا فقط بر اساس مطالعات سطحی نظر داده که خود باعث به میان آمدن نظریات در قبال رد افغانستان، تجزیه کشور و ایجاد فدرالیزم و غیره و غیره شده است که همه بر اساس نظریات علمی نه بلکه بر اساس نظریات غیر علمی چند روشنفکر چیز فهم بنا شده است.
  شما تصور کنید که در لندن، برلین یا سویدن ذهنیت یکعده جوان بوسیله اشخاصی به بیراهه سوق داده میشود که خود نه از تاریخ ، نه از جامعه شناسی و نه از ادبیات آگاهی دارند.

  وقتی در مورد جامعه شناسی شخصی به نام لعل زاد که جیولوجی را در اتحاد شوری سابق خوانده است نظر میدهد و یکعده جاهل حرف های او را بعداً طوطی وار تکرار میکنند انسان باید فقط به حالا شان بخندد

  • http://www.youtube.com/watch?v...

   این هم قهرمان جهان که هر چند در هالند بزرگ شده ولی با افتخار خود را هالندی افغان میداند.

  • وقی بخیر تحقیقات تکمیل شد اپگان به اوگان و اوگان به اوخان و اوخان به بابای آدم میرسد . یعنی اینکه بخیر که تحقیقات علمی پایان یافت چون ( او)کلمۀ پختوست ، بابای آدم اوغان از آب در می آید و تمام بشریت چی میشوند ؟ اوغـــــــــــــــــان ! هه هه هه

  • تنویر پدرلعنت!

   اگر به قانون اعتتقاد داری و از آن مثال میاوری و صراحت کلمه افغان را از به لحاظ قانونی درست میپنداری و خودرا انسان پایبند به قانون میدانی چرا احمدشاه مسعود را که طبق قانون قهرمان ملی نامیده شده است نمیپذیری؟ ای پست پدر لعنت که میخواهی با نشان دادن اینکه تو غول به قانون پایبند استی مردم را فریب دهی! تو غول لعنتی پست فطرت تا چه اندازه بی حیا است! من نمیگویم که مسعود را قهرمان قبول کن ولی ای پست از قانون استفاده ابزاری نکن. ای اولادهء غول های خیمه نشین! ای حیوان نشخوار گر سرگین! ای پست فطرت فاشیست لعین!

  • تو غول زاده وحشی خبر نداری که در زمان آریانا بازی فاشیست های شما غول خیل ها، دست کمی از ایرانی ها برای آریانا بازی نداشتند چون غول های سلیمان کوهی هرچه را که جنبهء فاشیستی و نژاد پرستی داشته باشد پیشتر و بهتر از هرکسی دیگری میپذیرند.

   لعنت به غول های احمق شاه بینپی بریده چلمچی نادر افشار! لعنت به هر چه غول است!

  • سلام به خوبان
   من که چیزی نفهمیدم از نوشتهای این آقا
   خراسان را خرستان و آریانا را میراث فارس می نامند همه را بد و بیراه گفتن و نگفتن که خود کی هستن واز کجا امدن
   و در کشور بنام افغانستان زندگی میکنند چی تاریخ در این سرزمین دارند که ادعا بکنند که این سرزمین مال ما بودن
   اونچی که مردم از این قوم نام می برن خوی وحشی گری عقب ماندگی نژاد پرستی ونوکری بدون چون و چرای بیگانها
   نمونه کرزی نوکر آمریکا طالبان نوکر پاکستان که پشتون را به دو دسته تقسیم کردن نصف با کرزی و نصف دیگر با
   طالبان پس به ما بگویند که خوبیت پشتون چیست؟ ما که ندیدیم شما اگر میدانید واضیع تر بگویند
   آیا درست است که جلات مثل عبدرحمان و امثال آنهارا قهرمان بگویم؟
   چی قهرمانی کشتن مردم بومی این سرزمین؟ حالا پشتونها تاوان کارهای نیاکان خود را پس میدهد هیچ کس هیچ کاری هم نمی تواند بکند
   اگر یک پشتون به خود اجازه میدهد که بمب به خود ببندد و در میان انبوه از جمعیت مردم بگناه آنرا منفجیر کند
   آقای پدرام هم هق دارن که حرف بزند آیا تحمل حرف آقای پدرام سخت تر از بمب های که توسط بچهای پشتون منفجیر می شود است؟
   اگر اقوام غیر پشتون در افغانستان نبودن کشور به این نام هم وجود نداشت.

  • بلی به همه چوچه سگان یا پاپی های پنجابی ها انگریز امریکا شیخ های وهابی و چین... معلوم است که همیشه سر از پاچه صاحبان خود بیرون کرده اند . کدام قانون اساسی اگر شما بقانون احترام و انرا قبول دارید بیاید از اوغانولی تان بگذرید از تریاک هروین دختر فروشی و بد دادن و گوش بینی بریدن و غلامی به اجانب صرف نظر کنید - اگر قانون اساسی را قبول دارید به کرزی بگوید که آراء مردم غزنی را قبول بکند چون مردم پای صندوق ها رفته اند اگر هندو یا هزاره و تاجک را انتخاب کرده اند کار خودشان است- اگر به قانون احترام دارید چرا ولس مشر میگوید باید جمهور ریس بگوید - اگر به قانون احترام دارید چرا نطاقان و خبرنگار اوغان " اوغان بوح(فوز) " میگویندایا انان خارجی و پاکستانی اند باید بگوید اردو ملی یا ملی اردو این کرده و ان کرده .... چون اخبار از داخل از رادیو تلویزیون دولت و شرکت های خصوصی داخلی پخش میشود - اگر به قانون احترام دارید بیاید زبان تان را اوغانی خالص بسازید حتا فارسی را هم از ان دورنماید چه رسد به پنجابی و انگریزی بکرار مرادر هر شب در اخبار اوغانی شنیده ایم که "رپوت" کلمه که اصلا انگریزی و شیوه کار برد ان در پنجاب معمول است -"چاپه ول" "بجلی".....وهزاران لغت انگریزی و پنجابی را شما استعمال میکنید یا دیگران .....................

   این قانون بهترین قانون نیست جنبه های تطبیقی ان در جامعه ما در نظر گرفته نشده است خری چون تو فکر میکند کرزی یک ریس جمهور صد فیصد منتخب ومردمیست و هر یاغی گیری که از اور زند درست و ملیست ...

   خوستی یا پکتیایی نادان خدا حق میداند که کسی که بنام پدر ظاهرا به او منصب شده یی پاپی کدام شیخ عرب بوده و تو فرزند او باشی یا نه........................

   اوغان نا مسلمان و ظالم وطن را به نابودی کشانیده است عواید ملی و کمک های جهانی را منصفانه توزیع نکرده است کشور را با فساد ستان و فغانستان مبدل کرده به اطفال به زنان و دختران.. ارج قایل نیستند ....

   همچنان این حقیر نه کلمه اوغانستان را و نه اوغانستانی را می پسندم هر دو یکیست و به قبیله ناموس فروش ارتباط دارد تا تاریخ و افتخار ات این مرزوبوم مرد خیز ......... بعضی ها خود را فریب میدهند چیزی که بمن ارتباط نداشته باشد من چرا حسادت بیجا و احمقانه بکنم اخر نه افتخار دارد و نه کدام قدامت انگریز بود که در تبانی با غلامانش این نام بی نام را جبرا بر پیشه شیران خراسان و اریانا بلخ بامی بامیان تاریخی هری و اریا وهرات سبزوار کابلستان سمنگان .........................القاء کرد..اخر من نمی خواهم نام اجباری دیگران را که هیچ گونه ارتباطی به من ندارد بر خود قبول بکنم ...

  • تنوير وجلالك پالاني بايد خود را اوغان بدانند زيرا بابه كلانهاي انها شتر چرانان كوه هاي سليمان بودند وشتر الهه انها بود واز پشقل شتر تغذيه ميكردند واجداد ما اريايي ها انها را بربر ويا وحشي ميخواندند وامروز نام بربر به كوچي تغير يافته ولي ماهيت وحش گري انها تاهنوز هم تغير نكرده وبعدا يكتعداد كسها نام اوغان را بالاي اين وحشي ها گذاشتند كه به مروز زمان افغان شده است كه كلمه افغان در جهان مساوي است به: تروريزم- وحشت- بربريت- دشمني با علم ومعارف ومكتب سوزاندن- بريدن گوش وبيني زن- قاچاقبري- كشت وزرع مواد مخدر وفساد اداري. لعنت به اين كلمه نامانوس ولعنت بركساني كه اين كلمه را به خود اطلاق ميكنند به شمول تنوير وجلالك پالاني

  • وه وه ادبیات است که فِش میزند یکذ ره اسپند بدره دود کنیــــد که نظــر نشوید . وطن ما ا ینهمه به اصطلاح ادیب داشته وما بیخبــر[ یار در خا نه و ما دور جهان می کردیم] از چشم بد وبلا دور خداوند همه را ازین امراض بی ادبی شفــــا بدهد . منکه عرق شرم بر پیشانی دارم . امان از جنک سالاران جبهه ویب سایتهای انتر نتی که ذکاوت هموطنان را هدف قرار داده اند . ماشاالله که نظر نشوید.

Kamran Mir Hazar Youtube Channel
حقوق بشر، مردم بومی، ملت های بدون دولت، تکنولوژی، ادبیات، بررسی کتاب، تاریخ، فلسفه، پارادایم و رفاه
سابسکرایب

تازه ترین ها

اعتراض

ملیت ها | هزاره | تاجیک | اوزبیک | تورکمن | هندو و سیک | قرقیز | نورستانی | بلوچ | پشتون/افغان | عرب/سادات

جستجو در کابل پرس